13 Yıllık Evli Çiftin, Tüp Bebek Tedavisiyle Dördüzleri Oldu!   - Özel Yüzyıl Hastaneleri Whatsapp  13 Yıllık Evli Çiftin, Tüp Bebek Tedavisiyle Dördüzleri Oldu!   - Özel Yüzyıl Hastaneleri Hemen Ara  13 Yıllık Evli Çiftin, Tüp Bebek Tedavisiyle Dördüzleri Oldu!   - Özel Yüzyıl Hastaneleri Randevu Al

13 Yıllık Evli Çiftin, Tüp Bebek Tedavisiyle Dördüzleri Oldu!

13 Yıllık Evli Çiftin, Tüp Bebek Tedavisiyle Dördüzleri Oldu!

13 Yıllık Evli Çiftin, Tüp Bebek Tedavisiyle Dördüzleri Oldu!
  • 26 Mart 2019 10:39

Yıllardır çocuk hasreti çeken Hüseyin (40) ve Kamile Türkyılmaz (32) çiftinin, tüp bebek tedavisinin ardından dördüz erkek çocukları dünyaya geldi. Hastanemizde sezaryenle dünyaya gelen ve yaklaşık 1 kilo 100 gram ağırlığında olan bebekler, kuvözde tedavi altına alındı.

Doğumu gerçekleştiren hastanenin kadın doğum uzmanımız Op.Dr. Koray ÖZBAY, dördüz gebeliklerin doğal yolla 729 binde bir görülebildiğini, yardımcı üreme teknikleriyle ise bu oranın artabileceğini söyledi.

Bu durumlarda gebelik takiplerinin çok titiz ve yakından yapılması gerektiğini anlatan Özbay, "Biz bunu burada başarıyla gerçekleştirdik. Hiçbir komplikasyon olmadan 29 haftaya kadar getirdik ama ağrılarının artması sonucu sezaryenle doğumu yaptırdık. Erkek bebeklerin her birinin kilosu 1 kilo 100 gram civarında. Gayet sağlıklı doğdular ancak erken doğum olduğundan, hastanemizin yeni doğan yoğun bakımında takip ve gözetim altındalar" diye konuştu.

Bu başarılı operasyonda emeği geçen başta Op.Dr. Koray ÖZBAY olmak üzere, tüm personellerimize tebrik ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.