Annelik   - Özel Yüzyıl Gebze Hastanesi
Görüşmeyi Başlat
1
Bilgi almak ister misiniz?
Kodu Tara
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
 E-RANDEVU
Annelik

Annelik

Dünyadaki en kıymetli duygulardan bir tanesi de hiç şüphesiz anne olmaktan geçiyor. Anne olma heyecanı hamilelik dönemiyle beraber başlıyor, bilinçli sağlıklı beslenme gerekli ruhsal dinginlikle bu durum desteklenmelidir. Özellikle stres ve kaygıdan ve bunu tetikleyen insanlardan uzak bir şekilde bir geçirilmedir bu kıymetli aylar…

Anne olup ilk çocuğunuzu kucağımıza aldığınızda mutluluğunuz daha da artıp huzur kaplamaya başlar içinizi o güne kadar ki ağrı yorgunluk uykusuzluk gibi birçok durum bir anda rafa kalkar ve o anda iki kişi olarak düşünmeye başlarsınız.

Doğum olduğu andan itibaren bebeklere olabildiğince anne sütü verilerek gerekli besin ihtiyacını karşılayıp sıcak sevgiyi mutlaka vermeliyiz.

Gelişim takibi ile büyüme aşamalarınızda mutlaka kontrol ettiriyoruz. Ek gıda ve normal besin süreciyle beraber annelik daha da sorumluluk gerektiren bir nokta haline gelmeye başlamaktadır.

Okuduğunuz her masal kitap özellikle 0-3 yaş arası çocuklar için kalın kartonda oluşan oldukça az yazılı resimli kitaplar hayal dünyasını ve ufkunu geliştirecektir. Okurken göz teması kurup onun için bir şeyler yaptığınızı hissettirmeniz yine bu noktada oldukça kıymetlidir.

Sıcak sevgi ve özelliklerini bilinerek büyütülen ve söyledikleri dikkate alınan çocuklar daha mutludur. Yapılan araştırmalar evde kitap okunan, bol sohbetli, babanın da çocuk sorumluluğunda anneye destek verdiği sevgi alınan evlerde büyüyen çocukların ileride daha özgüvenli ve daha mutlu olabileceğini gösteriyor. Anne ye annelik statüsü babaya da babalık statüsü verilmedir. Anne ve baba tartışsalar bile özür dileyerek hata olsa da özür dilemenin ve gönül almanın gerekliliklerini çocuğa resmetmelilerdir.

Doğduğu andan itibaren bolca sevgi, bolca sohbet ve ev içi sorumluluklara dâhil edilen çocuklar daha mutlu son olarak sevgiyle beraber kurallarında olması gerektiğinin ihmalkâr, tutarsız, karamsar bir şekilde büyütülmemeleri gerektiğinin önemini vurgulamak isterim.

Sevgi dolu bir bir toplum için sevgi dolu mutlu çocuklar yetiştirebilmeniz dileğiyle…