Somali'den Gebze 'ye Şifa Yolculuğu   - Yüzyıl Hastaneleri
Görüşmeyi Başlat
1
Bilgi almak ister misiniz?
Kodu Tara
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
 E-RANDEVU

Somali'den Gebze 'ye Şifa Yolculuğu

Somali'den Gebze 'ye Şifa Yolculuğu

Somali'den Gebze 'ye Şifa Yolculuğu

Yusra Mohamed Elmı adlı hastamız 6 ay önce kolunda başlayan ağrı ile Somali’de görev yapmakta olan Sağlık Bakanlığımız bünyesindeki Türk Hastanesinde muayene edildi ve sol kolunda “Tümöral Kistik” bir lezyon olduğu görüldü. Tedavinin Somali şartlarında yapılamayacağı ve donanımlı bir hekimce ve hastanede gerçekleşmesinin uygun olduğuna dair bir rapor verdiler.

Hastanemizden Şifa ile ayrılan Yusra ‘nın tedavisi hakkında Doç.Dr.Serdar Toker şu bilgileri verdi;

"Hasta yakınları bize ulaştılar ve gerekli prosedürleri geçtiğimiz aylarda başlattık ve Nisan ayında Yusra ülkemize geldi. İlkönce gerekli tetkikleri yaptık ve ardından biyopsi alarak kesin tanısını koyduk. Geçtiğimiz hafta içerisinde de ameliyatı yaparak sürecin en önemli kısmını tamamlamış olduk. Bundan sonra Yusra'nın iyileşme süreci var. Umarız en kısa sürede tam sağlığına kavuşur ve huzurla ülkesine göndeririz.

Yusra sevimliliği ve sempatik hareketleri ile hepimizin sevgisini kazandı. Herkes adeta ona yardımcı olmak ve onu mutlu görmek için yarıştılar. Ameliyat malzemelerini getiren firma dâhil olmak üzere, hastanemiz de elinden gelen yardımı Yusra'dan esirgemedi ve çok şükür işler şimdiye kadar yolunda gitti.

Yusra'nın hastalığına gelince; biyopsi yaparak Yusra'da Anevrizmal Kemik Kisti tanısını koyduk ancak daha önce gördüklerimizin aksine Yusradaki problem hastalığın tüm kolu kemiğini tamamen kaplamış ve dev boyutlarda olması idi. Tümörü kemiğin içinden tamamen temizledik ve kemik greftleri (yamaları) ile tekrar doldurduk. Bu lezyonlar kemikte kırığa ve hatta sakatlıklara yol açabilir. Bazen tedaviden sonra nüks görülebilir. Hastalığın ilerlememesi için erken dönemde tespit edilmesi ve tedavinin yapılması lezyonun çok büyümemesi ve komplikasyonların görülmemesi açısından önem arz eder. " dedi.