psikoloji ve koronavirüs   - Özel Yüzyıl Gebze Hastanesi
Görüşmeyi Başlat
1
Bilgi almak ister misiniz?
Kodu Tara
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
 E-RANDEVU
Koronavirüs döneminde "Psikoloji"

Koronavirüs döneminde "Psikoloji"

Tüm dünyayı etkisi altına almış olan koranavirüsü , hemen hemen tüm bireylerde ; korku, kaygı, endişe, stres ve uyku bozukluğu ve şüphelenmeler gibi tahribatlar bırakmıştır. Bu yaşanılan travmatik sürece verilen tepkiler , belirsizlik neticesinde oluştuğundan daha önceden klinik semptomları olan bireyleri fazlasıyla etkilemiştir. Bu süreci daha sağlıklı hale getirmek için ; öğrenme ve büyüme noktalarımızı geliştirmeliyiz. Bu süreç psikolojik sağlamlık olarak bizlere geri dönmeli ve biz de bu sayede daha kenetlenen daha duyarlı ve bilinçli şekilde tepkiler verebiliriz.

Ruh ve beden sağlığı parçalanmaz bir bütündür, ruh sağlığımızın daha da sağlıklı işlevleşmesi acısından; sağlıklı beslenme, kaliteli uyku düzeni, iletişim kanallarını doğru ve yeterli düzeyde takip etme, nefes  alışmaları, hedef hayallerin belirlenmesi, aile içi iletişim kanallarının kuvvetlendirilmeye çalışılması pozitif kazanç sağlayacaktır.

Her konuda güçlü olmaya çalışmak sizi yorabilir , duygularınızı ifade ederken çekinmeden ve bastırmadan yaşamalı ve sürecin size bir öğreti süreci olmasına izin vermelisiniz..Hayat yaşamaya değecek kadar anlamlı, kıymetli, bir o kadar da güzel bir yer.. Hayatı daha da güzelleştirmek, kendi ayaklarınızın üzerinde durabilmek, yaşantınızı ve kendinizi keşfetmek, travmatik süreçlerinizi çözmek ve bıraktığı izleri anlamak için terapi desteği almayı ihmal etmeyin…

SAYGILARIMLA

Uzm.Psk. Burcu ZAMAN