El Cerrahisi Nedir?   - Özel Yüzyıl Gebze Hastanesi
Görüşmeyi Başlat
1
Bilgi almak ister misiniz?
Kodu Tara
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
 E-RANDEVU

El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Hakkında

El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Hakkında

El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Hakkında

Acil El Yaralanmaları:
İş kazaları veya başka nedenlerle oluşan el yaralanmaları ciddi sorunlardır ve tedavisi için özel uzmanlık gerektirirler. Meslek hayatımın büyük bir kısmında acil el yaralanmalarının tedavisi ile ilgilendim ve mesaimin büyük kısmı bu yaralanmaların tedavisine harcadım. şu an çalıştığım bölgenin özelliklerine bağlı olarak  haftanın 7 günü 24 saat  bu gibi yaralanmaların tedavisini gerçekleştiriyorum. Çalıştığım bölgenin dışından da bu tür hastaları kabul ediyorum.

El Cerrahisi:
El cerrahisi denildiğinde genellikle acil el yaralanmaları akla gelse de aslında el ve üst ekstremite cerrahisi çok daha geniş bir spektruma sahip olan bir disiplindir. Kronik parmak, el, el bileği, dirsek ve omuz ağrıları ve bunların fonksiyon bozuklukları ile hareket kısıtlılıkları, bu bölgeye ait iyi veya kötü huylu tümöral oluşumlar, çok çeşitli tendon ve eklem problemleri ve yine bu bölgenin her türlü kırık ve çıkıları el ve üst ekstermite cerahisinin çalışma alanını oluşturmaktadır. 

Mikrocerrahi:
Aslında el cerrahisi ile uğraşırken kullandığımız tedavi disiplinlerinden birinin ismidir mikrocerrahi. temel olarak  küçük çaplardaki damar ve sinirlerin tamir edilmesi için kullandığımız kendine özgü aletleri ve özel bir eğitimi olan cerrahi yöntemdir. bu yöntemle acil olarak meydana gelen damar ve sinir yaralanmaları veya daha önceden oluşmuş fakat tedavi edilmemiş sinir lezyonlarının tamir edebilmekteyiz.
ortopedi ve travmatoloji el ve mikrocerrahi dışında özellikle ayak ve ayak bileği cerrahisi ile severek ilgileniyorum. ayak bileğinin kapalı ve açık ameliyatları ile kırık ve çıkıkların, bağ ve tendon yaralanmalarının, kıkırdak sorunları ve kireçlenmelerin tedavisini yapmaya gayret ediyorum ayrıca diz ve kalça problemlerinin tedavisi ile uğraşıyorum. hastanemizde kurduğumuz ekibimizle her türlü ortopedik soruna modern tekniklerle çare bulmaya ve tedavilerini yapmaya 7 gün 24 saat çalışıyoruz. her türlü ortopedik probleminizin tedavisi için muayene olmak veya fikir almak için benimle irtibat kurabilirsiniz.

sağlıklı ve mutlu günler dilerim

Doç. Dr. Serdar TOKER