Toplumsal Kural İhlali: Şiddet   - Özel Yüzyıl Gebze Hastanesi
Görüşmeyi Başlat
1
Bilgi almak ister misiniz?
Kodu Tara
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
 E-RANDEVU
Toplumsal Kural İhlali: Şiddet

Toplumsal Kural İhlali: Şiddet

Şiddet ; tüm dünyada var olan bütün insanların ortak sorunu ve aynı zamanda toplumsal kural  ihlalidir. Son zamanlarda özellikle ülkemizde kadınlara yönelik yapılan psikolojik ve fizyolojik şiddet eğilimleri ciddi anlamda artış göstermektedir.

Şiddetin ana sebepleri içerisinde alkol kullanımı , eğitim seviyesi, çocukluk çağı travmaları, maddi problemler , yanlış yetiştirilme tarzı, sorumsuz davranışlara sahip bireyler ve sevgi eksikliğiyle büyütülmüş olan bireylerin bu davranışta bulunmaları daha yüksektir.

İnsan hakları derneğinin güncel verilerine göre türkiye ‘ de her dört saatte bir kadın tecavüze uğruyor veya erkek şiddetine maruz kalıyor aynı zamanda son 12 13 yılda kadın cinayetlerinde yüzde %1500 artış görülmüştür. Ve ne yazıkki şiddeti uygulayan bireylerin bir kısmı bu yapılan  davranışı itiraf etmemekte ve normalleştirip üzerini örtmektedir.
Dünyayı kurtaracak ve iyileştirecek olan yegane değer sevgidir, sevgi paylaştıkça söylendikçe artar, ruhunuzu sevgiyle besleyip engel olamadığınız bu yanlış davranıştan psikoterapi ile kurtulmanız mümkündür, umudumuzu ve inancımızı yitirmeden bu sürecin artık bitmesi ve  daha mutlu bir toplum haline gelmeyi diliyorum.
Çare sizsiniz ve bu eğilimden kurtulabilirsiniz öncelikle ilk adım ; durumu kabullenmek sonrasında gerekli ruhsal destek  ile süreci zaman içerisinde aşabileceğinize inanmak ve çabalamaktır.
Şiddeti gören bir çocuğun bu davranışı erişkinlik evresinde yapabilme olasılığı ve yahut madde kullanımı riski olduğunu bilerek süreci güzel yönetmek gerekir, geleceğe umut vaat eden güzel çocuklarımızı sevgiyle büyütmelisiniz.

Sadece siz değil kısacası sosyal ve özel yaşantınızdaki herkes bu süreçten etkilmektedir , bu süreci ilerletmeden bir an evvel sizlerden bu konuyla ilgili bir adım beklemekteyiz , ruhunuzda çiçekler açması ve hayattan keyif alma zamanınız artık gelmedi mi?
Sevgiyle kalın.