Obezite ve Metabolik Cerrahi / Ünitelerimiz   - Özel Yüzyıl Hastaneleri Whatsapp Obezite ve Metabolik Cerrahi / Ünitelerimiz   - Özel Yüzyıl Hastaneleri Hemen Ara Obezite ve Metabolik Cerrahi / Ünitelerimiz   - Özel Yüzyıl Hastaneleri Randevu Al

Obezite ve Metabolik Cerrahi

Obezite ve Metabolik Cerrahi

Obezite ve Metabolik Cerrahi

Yüzyıl Hastanesi Obezite Cerrahisi Kliniği’nde diyet veya egzersiz gibi tüm yöntemler yeterli bir süre denenmesine rağmen kilo veremeyen morbid obezite hastaları için hem etkili ve kalıcı kilo veriminde başarı, hem de şeker-tansiyon gibi ikincil rahatsızlıkların giderilmesi yoluyla yaşamı uzatmak açısından tercih edilen bariatrik cerrahi yöntemleri uygulanmaktadır. 

Obezite Düzeyi 
Zamanımızın en ciddi ve hayati sağlık problemlerinden olan obezite, tedavi edilmesi gereken metabolik bir sendromdur. Obezite, geleneksel yöntemler ile tedavi edilebilen basit bir fazla kilo sorunu değildir, aksine yüksek sağlık riskleri taşıyan ciddi bir klinik hastalık ve tehlikeli bir sağlık sorunudur.

Çünkü, obezite birçok hastalık için de önemli bir risk faktörüdür. Obezite düzeyini tanımlamak için vücut kütle indeksi (VKİ) kullanılmaktadır. 

Örneğin; 1.6 m boyundaki kişi, eğer 65 kg ise VKİ= 65/(1.6X1.6)=25‘tir. VKİ’ye göre obezite sorunu olup olmadığı söylenebilir. 

http://yuzyilgebze.com/kitle-endeksi.aspx

 

Vücut Kütle İndeksi
Zayıf < 18.5
Normal 18.5 - 25
Kilolu 25 - 30
Obez > 30
1. derece 30 – 35
 2. derece 35 – 40
  3. derece Morbid > 40